Medusa Darbesi

Yayınevi : Altın Kitaplar
Yazar : Robert Ludlum
Çevirmen :Gülten Suveren
Kategori : Macera-Gerilim-Polisiye
Basım tarihi:Ekim 2004 / 1. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :464
Kağıt:2. Hamur
Ebat:14x20
ISBN:9789752105010
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 15.64 + %8 KDV = 17 TL
Kültür TV fiyatı 13.60 TL

 

 

Tetikçi Jason Bourne, geçmişte pek çok insanı gözünü kırpmadan öldürmüştür. Artık sevgilisiyle birlikte kent merkezinden kilometrelerce uzakta sakin bir hayat sürmektedir. Ancak en son suikast görevinden sonra silinen belleği tam olarak yerine gelmemiştir. Hala karıştığı olayları tam olarak hatırlayamamaktadır. Bourne, 'Medusa Darbesi'nde bir yandan kendisini öldürmeye çalışanlardan hesap soracak, bir yandan da bu kez sorumlusu olmadığı cinayetlerle ilgisi olmadığı kanıtlamaya çalışacaktır.
Aslında Bourne diye birisi yoktur ve hiç yaşamamıştır. Bu isim, artık emekli olmuş David Webb adlı bir gizli ajanın kullandığı kod adından başka bir şey değildir. Kendi ismiyle cinayetler işlendiğini öğrenen Jason Bourne, ilk anda bu olaya karışmak istemez. Sevdiği kadın Marie ile casuslar dünyasından uzak huzurlu bir yaşam sürmektedir. Ancak bu mutlu ilişkinin devamlılığını sağlamak için çevrenin dikkatini çekmemek ve her zaman gözlerden uzak olmak zorundadırlar.
Hatırlayamadığı geçmişiyle ilgili kabuslardan yakasını kurtaramayan Bourne, çareyi şehirden şehire göç etmekte ve Marie'yi de yanında götürmekte bulmuştur. Kuşkulandığı bir yabancının tek bir bakışı, 'pardon, yanlış numara' denilerek kapatılan her telefon bile şehir değiştirmek için yeterli bir sebeptir. Artık geride bıraktığını umduğu geçmişinin girdabına kapılması an meselesi olduğu için bunların hepsi dikkate alınması gereken birer tehdit işaretidir. Son yaşadıkları evin yakınında bir şüpheli bir kişinin boy göstermesi üzerine Bourne ile Marie'nin yaşamı bir kez daha alt üst olur. Geçmişin kapıya dayanması karşısında tek seçenek bir an önce bulundukları yerden kaçıp gitmektir.
Ancak Treadstone isimli gizli örgüt tarafından adeta yaratılarak soğukkanlı profesyonel katile dönüştürülen Jason Bourne bir kez daha casuslar arasındaki kanlı savaşa katılmak zorunda kalacaktır. Dünya çapında gelişecek yepyeni bir kedi-fare oyununun startı verilmiştir ve bu noktada kaçması değil, var gücüyle mücadele etmesi gerekmektedir. Bundan sonrasında Bourne'un adını kullanan esrarengiz sukastçiyi ele geçirmek ve uluslararası casusluk dünyasının tehlikeli ortamlarında ele geçmemek için olağanüstü yeteneklerini kullanacaktır.
Bourne yine Beyazperde'de!
2002 yılında 'The Bourne Identity – Geçmişi Olmayan Adam'ın gösterime girmesiyle sürpriz bir anti kahraman doğdu. Robert Ludlum'un çok satan kitabının film versiyonunun odak noktasında, bir taraftan kaybettiği hafızasını geri kazanmaya çabalarken , bir taraftan da kendi geçmişindeki esrarengiz kişilerden kaçmaya çalışan Jason Bourne adlı çok iyi eğitilmiş, soğukkanlı ve gözüpek bir suikastçi vardı.Jason Bourne rolünde Oscar ödüllü Matt Damon'ın kamera karşısına geçtiği 'The Bourne Identity' gişelerde önemli başarı elde ederek Universal Pictures'ın Kuzey Amerika sinemalarında o yıl en yüksek hasılat getiren filmi ünvanını kazandı. Ayrıca 2003 yılı DVD/video kiralama listesinin 1 numarasında yer aldı.'The Bourne Identity'nin dünya çapındaki büyük başarısının iki yıl sonrasında Jason Bourne'un serüvenleri, serinin ikinci filmi 'The Bourne Supremacy' ile devam ediyor. Eğitimli suikastçi Jason Bourne rolünde iki yıl önce olduğu gibi yine Matt Damon'u izleyeceğiz.
Jason Bourne iki yıl önce kendi geçmişinden kaçmayı başardığını sanmıştı. Ancak, geride bıraktığını düşündüğü geçmişi şimdi bir kez daha kapısına dayanıyor.
(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı