Çarşı - Bir Başka Taraftarlık

Yayınevi : Dipnot Yayınları
Yazar : Sema Tuğçe Dikici
Kategori : Spor
Basım tarihi:Şubat 2009 / 2. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :192
Kağıt:-
Ebat:13.5x21
ISBN:9789759051716
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 11.04 + %8 KDV = 12 TL
Kültür TV fiyatı 9.60 TL

 

 

"Çarşı, savaşa karşı", "Çarşı, küresel ısınmaya karşı", "Çarşı, nükleer santrallere karşı", "Çarşı, tiyatro yıkımına karşı", "Çarşı, Faili Meçhullere Karşı", "Çarşı, Danimarka'ya karşı", "Çarşı, ırkçılığa karşı", "Çarşı, teröre karşı", "Çarşı, çocuk pornosuna karşı", "Amerikan şahinlerine karşı", , "Çarşı yağlı güreşe karşı", "Çarşı Tekel'in özelleştirilmesine karş"', "Çarşı bombaya karşı", "Çarşı hayvan itlafına karşı" "Çarşı, alayına karşı"...
Çarşı nedir? Genellikle karşı oldukları üzerinden tarif edilen grubun tarihi ve gelişme dinamiklerine ışık tutmak üzere yapılan bu çalışma, sorunun yanıtını grubun tarihi, politik çizgisi ve başvurduğu simgesel ifade kanalları üzerinden ararken vurguyu "Halkın Takımı Beşiktaş" algısına yapmakta.Dikici'ye göre Çarşı her konuda söyleyebilecek sözü olup, her şeye karşı olabilendir. Tribünlere bir etiket gibi yapıştırılmak istenilen; avarelik, cahillik, ırkçılık ya da saldırganlık gibi sıfatların aksine kıvrak zekânın, olan bitenlerden haberdar olmanın, "öteki"nin varlığını kabul edebilmenin kimi zaman görünen yüzüdür.
Asilikle harmanlanmış bir sevginin tezahürü olan Çarşı ruhunu yeniden üreten taraftar kitlesini diğer gruplarından farklı kılan nokta, Beşiktaşlı kimlikleriyle çevresel, kültürel, siyasal ve sosyal mesajlar vermeleri, taraf olmaları ve bu bağlamlarda oluşturdukları son derece yaratıcı tepkisel söylemleridir.
(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı