Dawkins Yanılgısı

Yayınevi : Haberci Basın Yayın
Yazar : Alister Joanna C. McGrath
Kategori : Felsefe
Basım tarihi:2009 / 1. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :115
Kağıt:İthal kağıt
Ebat:13.5x19.5
ISBN:9789758820733
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 3.68 + %8 KDV = 4 TL
Kültür TV fiyatı 3.20 TL

 

 

Dünyaca tanınmış bilimadamı Richard Dawkins Tanrı Yanılgısı adlı kitabında şöyle diyor: "Eğer bu kitap amaçladığım şekilde çalışırsa, kitabı eline alıp kapağını açan dindar okuyucular, okuyup ellerinden bıraktıklarında birer ateist olacaklar." Bu kitap pek çok ülkede yayınlandı, tutkulu tartışmalara konu oldu ve azımsanamayacak kadar çok karmaşa yarattı.
Alister McGrath, Dawkins'in fikirlerini değerlendirecek çok doğru bir kişi. Bir zamanlar kendisi de bir ateistti ve önde gelen bir Hıristiyan ilahiyatçı olmadan önce, moleküler biofizik alanında doktorasını yaptı. Temelde aynı dünya üzerinde düşünmüş olan bu iki insanın Tanrı hakkında bu denli farklı sonuçlara nasıl varabildiklerini sorguluyor. McGrahth, Dawkins'in inanç eleştirisini kılı kırk yaran bir titizlikle irdeliyor. Ferahlatıcı bir şekilde titizlikle savunduğu yanıtı aşağıdakilere benzer soruları ele alıyor:
İman entelektüel bir saçmalık mı?
Bilim ve din ölümüne bir savaş içinde mi?
Hıristiyanlığın kökleri bilimsel olarak açıklanabilir mi?
Hıristiyanlık sadece kötülüğün kuvveti mi?
Bu kitap, Tanrı Yanılgısı ve ileri sürdüğü pek çok sorunun - buna her şeyin üstünde, imanının geçerliliği ve anlam arayışı da dahildir - güvenilir bir değerlendirmesini arayanlar tarafından memnuniyetle karşılanacak.
(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı