Kltr TV | Niçin Ağlıyorsun Elisabeth, Mutlu Değil Miyiz? | Kitap detaylar

 

Niçin Ağlıyorsun Elisabeth, Mutlu Değil Miyiz?

Yaynevi : Timaş Yayınları
Yazar : Selahattin Yusuf
Kategori : Hikâye
Basm tarihi:Mart 2009 / 1. Bask
Kapak : Karton
Sayfa says :192
Kat:2. Hamur
ISBN:9789752639546
Dil : Türkçe
Etiket fiyat : 9.20 + %8 KDV = 10 TL
Kltr TV fiyat 8.00 TL

 

 

James Joyce'un sözü, aslında birçok yazarın edebiyat etkinliğini, o belli belirsiz türe dahil ediyor: 'Kingstown İskelesi, dedi Stephen, yalnızca hayal kırıklığına uğramış bir köprü...' Bu kitap, hayal kırıklığına uğramış bu köprülerle epeyi içli dışlı olmuş bir yazarın çalışması. Sulara doğru uzanmış bir tahta iskeleyi, karşı kıyıya doğru uzanırken önü kesilmiş olarak hayal etmek, iskeleye bir 'hayal' izafe etmek, sonra da onun Ükırıldığını' ima etmek...
Yazarların çoğunun, bilerek veya bilmeyerek burnunu soktuğu bir alan bu. Umudu umutsuzca vurgulamak, umudu umarsızca ve şiirsel bir ısrarla vurgulamak, bu yazarların en önemli özellikleri aslında. İsmine en çok 'modern' denilen hayat tarzının, aynı zamanda büyük karakter sahibi de olan büyük yazarlarda bıraktığı izler, yaralar, gerçekten merak etmeye değer. Çünkü içinde yaşadığımız zamanı ve hayatı daha derinden kavrayabilmemiz için, daha 'yeni' kavrayabilmemiz için, onların hayal kırıklıklarına eğilmek zorundayız.
Selahattin Yusuf'un, hayal kırıklığına uğramış iskelelere doğru yıllar boyunca yaptığı uzun yolculuklar, sevdiği yazarların bazılarıyla kurduğu yakınlıklar, bu kitabı ortaya çıkardı. Umarız, hayatı ve edebiyatı daha iyi anlamada Türk okuruna bir katkısı olur.
(Tantm blteninden)

Bu kitaba video yklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin ok satanlar


Bu kategorinin ilgi grenleri


Bu kitab alanlar bunlar da ald