Anneee! Anne Oluyorum!

Yayınevi : Remzi Kitabevi
Yazar : Ayşe Aydın
Kategori : Genel
Basım tarihi:2009 / 1. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :320
Kağıt:-
Ebat:13x19
ISBN:9789751413390
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 16.10 + %8 KDV = 17.5 TL
Kültür TV fiyatı 14.00 TL

 

 

Öğretirken güldüren, güldürürken düşündüren
bir hamilelik kitabı...
Vatan gazetesi anne-çocuk yazarı Ayşe Aydın'ın ilk kitabı Anneee! Anne Oluyorum! Türkiye'de yayınlanmış hamilelik kitapları arasında, birçok ilke imza atan bir yapıt. Anne ve baba adayları için eğitici olduğu kadar duygusal da olan bir anlatı...
Tüp bebek tedavisi sırasında yaşanan trajikomik olaylarla başlayan öykü, hafta hafta Ayşe Aydın'ın hamileliğiyle ilerliyor ve doğumla sonlanıyor. Anneee! Anne Oluyorum!, Türkiye'de yayınlanmış hamilelik kitapları arasında birçok ilke imza atıyor:
· Bu deneyimi, bizzat yaşamış bir kişi kaleme alıyor.
· İkiz hamileliği Türkiye'de kitaplaştırılmamış bir konu...
· Nefes nefese geçen ve 36 hafta süren hamilelik hikâyesinde; heyecan, mutlululuk, endişe hepsi bir arada yaşanıyor.
Ayşe Aydın 1974 yılında, İstanbul'da doğdu. Çengelköy İlkokulu'nu, Özel Eyüboğlu Lisesi'ni, 1996'da İstanbul Teknik Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünü bitirdi. Aynı yıl Sabah Dergi Grubu'nun reklam servisinde göreve başladı. İki yıl boyunca, Harper's Bazaar dergisinin reklam müdürlüğünü yaptıktan sonra Sabah'ın internet sitelerinin satışından sorumlu oldu. NTV'ye reklam bölümünü yönetmek için geçtiği 2000 yılında eşiyle tanıştı ve bir yıl sonra görevinden ayrılıp evlendi. 2002'de yeni kurulmakta olan Vatan gazetesinin reklam bölümüne geçti.
2004'te tüp bebek yöntemiyle ikizleri Defne ve Ege'ye hamile kaldı. Aynı dönemde Vatan gazetesinin hafta sonu eklerinde muhabir olarak göreve başladı. Tüp bebek tedavisi sırasında yaşadıklarını ve gözlemlerini 'Ayşe'nin İkizleri' başlığı altında yayımladı. Halen hamilelik, doğum, annelik psikolojisi, bebek ve çocuk bakımı, eğitim, davranış ve gelişimle ilgili yazılar yazıyor ve uzman kişilerle röportajlar yapıyor.
(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı