Kltr TV | Hayata Yön Veren Peygamber | Kitap detaylar

Hayata Yön Veren Peygamber kitabn 20 kii satn ald!

Hayata Yön Veren Peygamber

Yaynevi : Zafer Yayınları
Yazar : Kolektif
Kategori : Kültür
Basm tarihi:Mart 2009 / 1. Bask
Kapak : Karton
Sayfa says :110
Kat:-
Ebat:13.5X19.5
ISBN:9789752611559
Dil : Türkçe
Etiket fiyat : 1.84 + %8 KDV = 2 TL
Kltr TV fiyat 1.60 TL

 

 

SEVGİLİ PEYGAMBERİMİZ'İN, Kur'an-I Kerim'den sonra bizlere bıraktığı en büyük miras, hayat yollarında ilerlerken, bir deniz feneri gibi önümüzü aydınlatan örnek yaşayışıdır. Bu yaşayış, sadece biz Müslümanlar için değil, yeryüzünün tüm insanları için serâpa göz kamaştırıcı tablolarla bezelidir.
Sevgili Efendimiz'in(asm.) gül bahçesi hayatından derlediğimiz bu bir demet hatıra; hayatımıza bütün bir insanlığın hayatına yön gösteren birer işaret levhası, zor ve bir o kadar önemli bir imtihan sırasında avuçlarımıza tutuşturulmuş, kurtarıcı bir cevap anahtarı gibidir.
O tabloların hepsini bir kenara bırakıp, sadece 'zina için izin isteyen gence ettiği nasihatı' alsak ve dünyanın bütün gençlerine anlatsak; yeryüzü şimdikinden daha iyi, daha yaşanabilir bir yer olmaz mıydı?
Fatıma Anamız'a ve Hz. Ali Efendimiz'e evlenirlerken verdiği öğütlere, layıkıyla kulak vermiş olsaydık eğer; yıkılan evlilikler ve dağılan ailelerle ilgili haberleri, böylesine sık duyar mıydık acaba?
Bugün, O'nunla aramıza sıradağlar gibi dizilmiş asırlar, evimizin en mahrem odalarından, sokak ortalarına, dost meclislerinden, çarşı pazar meydanlarına kadar yaşadığımız her yerde hayatımıza yön vermesine engel değildir. Hatta bizler, bin sene öncesinin insanlarına kıyasla, O sevgili Peygamber'in (asm.) yaşayışını, sözlerini, sünnetlerini çok daha rahat yollardan öğrenebilme imkânlarına sahibiz. Bu, şükredilecek bir nimettir!
Her şeyin birbirine girdiği, iyi ile kötünün aynı tezgahta satıldığı; O'nun rehberliğine, O'nun yol göstermesine, O'nun hayatlarımıza yön vermesine her devirden çok ihtiyaç duyulan bu ahirzaman asrında, O'na dair kaleme alınmış her ihlaslı kitap, O'nun adını anmak üzere kurulmuş her hayırlı meclis, çölde gül kokulu bir vaha, serin ve tatlı bir su pınarı gibidir.
İşte hacmi küçük, ama her bir satırı hazineler kıymetindeki bu kitabı, böyle bir niyet ile hazırladık.
Gayret bizden, netice ve her türlü hay?r; kalbimizin sürûru, gözlerimizin nuru olan O Zât'?(asm.) bizlere elçi olarak göndermekle, herşeyi kuşatan Rahmetinin en büyük eserini gösteren Allah'a(cc.) aittir...
(Tantm blteninden)

Bu kitaba video yklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin ok satanlar


Bu kategorinin ilgi grenleri


Bu kitab alanlar bunlar da ald