Enginliğiyle Bizim Dünyamız (İktisadî Mülâhazalar) kitabını 30 kişi satın aldı!

Enginliğiyle Bizim Dünyamız (İktisadî Mülâhazalar)

Yayınevi : Nil Yayınları
Yazar : Fethullah Gülen
Kategori : Din
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :267
Kağıt:İthal kağıt
ISBN:975-315-319-5
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 8.28 + %8 KDV = 9 TL
Kültür TV fiyatı 7.20 TL

 

 

Yeryüzü Cennet Projesi' olarak da adlandırabileceğimiz "Enginliğiyle Bizim Dünyamız" için, Peygamber Efendimiz'in ( sallallahu aleyhi ve sellem) insanlara sunduğu cennet-misal hayatı sürekli hale getirme ve bütün alemlere rahmet olma fonksiyonunu yeniden ihya etme çabasının bir yansıması diyebiliriz.
Bütün insanlığı tüm farklılıklarına rağmen tek bir aile olarak kabul edip, bir bahçeyi tamamlayan rengârenk çiçekler gibi gören ve gittikçe küçülen bir dünyada çok farklı insanları bir araya getirmeyi başaran Hocaefendi, farklı zamanlarda kaleme aldığı makalelerinde, her din, millet ve görüşten insanları bir arada barış ve huzur içinde yaşatmanın ezeli, ebedi, teorik ve pratik prensiplerini, insanlığın görüş ve idraklerine sunuyor.Birinci bölümde "içtimai" ikinci bölümünde ise "ekonomik yapı"nın değerlendirmeye tâbi tutulduğu eserde; ekonomik refah ve huzuru sağlam temellere oturmuş bir içtimai yapının Allah'tan başka hiçbir şeye kulluk etmeyen şahsiyet sahibi fertlerden oluştuğunun altı çiziliyor. "Enginliğiyle Bizim Dünyamız" Allah katındaki değer ve kıymeti açısından Cennet'i teşkil ve inşa edecek insan unsuruyla başlıyor sözlerine:
'İnsan bir fatih ve kâşiftir. Her gün benliğinin derinliklerinde ve fezanın enginliklerinde yeni yeni burçlara bayrağını diker, âfâk ve enfüsün sırlı kapılarını zorlar. İmanı ve irfanı sayesinde eşyanın perde arkasına ulaştıkça daha da şahlanır.'
(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı