Seçme Hikâyeler kitabını 12 kişi satın aldı!

Seçme Hikâyeler

Yayınevi : Yapı Kredi Yayınları
Yazar : Sait Faik Abasıyanık
Kategori : 100 Temel Eser İlköğretim
Basım tarihi:2009 / 12. Baskı
Kapak : Ciltli
Sayfa sayısı :128
Kağıt:-
Ebat:17x23
ISBN:9789750809996
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 14.72 + %8 KDV = 16 TL
Kültür TV fiyatı 12.80 TL

 

 

100 Temel Eser'de yer alan usta yazar Sait Faik Abasıyanık'ın, tüm öyküleri ve yazıları içinden özenle seçilmiş yirmi bir öykü Sait Faik'ten Seçme Öyküler'de.
Çocukların hayal dünyalarına denizin mavisini, balıkların pulların, martıların sesini, insan, tabiat ve hayvan sevgisini kısaca '...sevmekle başlayan her şeyi' katan birbirinden güzel öyküler, Cem Kızıltuğ'un kaleminden yine birbirinden güzel görsellerle çocukların dünyasında hayat buluyor.
Tadımlık
Diş ve Diş Ağrısı Nedir Bilmeyen Adam
Doğuştan gözleri görmeyenler olur. Doğuştan sağır ve dilsizler olur. Doğuştan ayaksızlar, kulaksızlar da belki görülmüştür. Doğuştan dişsiz adam olur mu? Olmaz olur mu? 'Hepimiz dişsiz doğduk. Dişlerimiz sonradan çıkmıştır' diyeceksiniz. 'Öyle ise, 'doğduğu gibi dişsiz kalan adam bulunur mu?' diye sorsam; 'Olur mu öyle adam da?' dersiniz. İşte size böyle bir adam: Bay Ferit Yazgan.
Kendisi; 'Doğuştan dişsizim' diyor. Doğru değil bu. 'Doğduğum gibi dişsizim' demesi lazım. Ayaklarımız için, bir cihetten doğru, bir cihetten yanlış, sonradan çıkmalar, deriz. Asıl dişlerimiz sonradan çıkmadır.
Doğduğumuz gün seyrek de olsa yumuşacık saçlarımız vardır. Ama ağzımız kuş ağzı, canavar olmayan balık ağzı gibidir. Dostum Bay Ferit Yazgan dudaklarını aralayıp da ağzını gösterdiği zaman insan şaşıp kalıyor. Onun uzunca çenesiyle, bir tek kılı ağarmamış kara bıyıklarının arasında insan inci gibi pırıl pırıl, hafifçe sarıya bakan sağlam, kuvvetli dişler beklerken kıpkırmızı bir çukur, diş yerine de sanki naylondan yapılmış ince bir kırmızı çizgi görüyor.
(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı