Bütün Öyküler - Ciltli kitabını 12 kişi satın aldı!

Bütün Öyküler - Ciltli

Yayınevi : Cem Yayınevi
Yazar : Franz Kafka
Kategori : Antoloji-Derleme
Basım tarihi:Nisan 2009 / 1. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :587
Kağıt:-
ISBN:9789754068610
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 36.80 + %8 KDV = 40 TL
Kültür TV fiyatı 32.00 TL

 

 

Kafka´nın tüm eserlerini Türk okuyucusuna ulaştıran Yayınevi­miz, bu kez onun tüm öykülerini tek ciltte toplamış bulu­nuyor. Daha önce değişik kitaplar içinde sunulan bu öykülerin tek bir kitapta toplanmasının çeşitli nedenleri var. Öncelikle, ya­zarın tüm öykülerinin bir arada basılması, onun sanatına dair bütünlüklü bir görüşün edinilebilmesi için gerekli. Elinizdeki kitabın yapısı, onun kendi öykücülüğüne bakışına dair de bir görüş oluşturmamızı kolaylaştırıyor.
Çünkü, Kafka´nın sağlı­ğında kitap olarak yayınlattığı, kitaplaşmasına gerek görmeden yayınlattığı ve hiç yayınlatmadığı öyküleri bir arada görmek, onun metinleri arasında nasıl bir seçme yaptığını da gösterecek­tir. Ayrıca, bu öyküleri derli toplu görünce, öyküler arasındaki geçişkenlikleri, Kafka´nın iç dünyasına dair ipuçlarını da daha kolay yakalama şansına sahip oluyoruz.
Bütün Öyküler, beş ana bölümde toplandı: Yazarın Sağlığında Yayınladığı Kitaplar, Kafka´nın Yayınlanmış Ancak Kitapları­na Almadığı Öyküler, Ölümsonrası Öyküleri, Kafka´nın Ölümünden Sonra Geride Bıraktığı Defterlerden Çevirmen Tara­fından Alınmış Bazıları İsimsiz Birkaç Öykü, Günlük´ten Alın­mış Kısa Bir Öykü.
Ana bölüm başlıklarında, Kafka´nın öykülerinin yazılış, varsa yayınlanış tarihlerine, basılış öykülerine ve öykülerin birbirle­riyle ilişkilerine dair aydınlatıcı bilgiler bulacaksınız.
(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı