365 Gün Gün Tarih

Yayınevi : Aykırı Yayıncılık
Yazar : W. B. Marsh - Bruce Carrick
Çevirmen :Ali Çakıroğlu
Kategori : Kaynak Kitaplar
Basım tarihi:Ocak 2006 / 1. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :464
Kağıt:2. Hamur
Ebat:14x21
ISBN:9789756154205
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 22.08 + %8 KDV = 24 TL
Kültür TV fiyatı 19.20 TL

 

 

HER GÜNÜN BİR HİKAYESİ VARDIR
Hiç kuşkusuz bu kitap bir tür tarih ansiklopedisidir ama şimdiye kadar pek düşünülmemiş tarzda ve kapsamda hayli farklı bir ansiklopedi olduğu kesin. Elbette her türlü tarihsel olay takvimde bulunan bir günde cereyan etmiştir ama bir 'tarih takvimi' tarzında olayları seçip toparlamak, bir ansiklopedi titizliğinde düzenlemek ve usta bir kalemle işleyerek keyifle, zevkle okunacak bir içerikte yazıya dökmek bu kitaba ve bu iki İngiliz yazara kısmet olmuş.
Dünya tarihini gün gün izlemek artık mümkün. Yılın hangi gününde ne olduğunu merak ederseniz edin, artık açıp bakabileceğiniz bir kaynak var elinizde. Örneğin doğum gününüzde ne olduğunu biliyor musunuz? Ya da eşinizin, annenizin ya da babanızın, kardeşinizin ya da arkadaşınızın doğum gününde neler olduğunu?
10 Kasım'da Atatürk'ün öldüğünü biliyorsunuzdur herhalde ama o gün başka neler olmuş? Atatürk'ün öldüğü günü bilseniz bile Kanuni Sultan Süleyman'ın öldüğü günü biliyor musunuz, peki? Ya da Fatih'in öldüğü günü? Ya da Mısır firavunu Tutankhamen'in mezarının hangi gün bulunduğunu? Charles Darwin'in ‘Türlerin Kökeni' kitabının yayımlandığı günü veya Napolyon'un Josephine'den boşandığı günü de bilmeniz pek mümkün değil. Hele Galileo'nun mahkum edildiği günü bilemeyeceğiniz gibi Van Gogh'un kulağını hangi gün kestiğini hiç bilemezsiniz. Rasputin'in öldürüldüğü veya Kleopatra'nın intihar ettiği günlerden söz etmeye bile gerek yok. Tabii ki bütün bunları bilemezsiniz...
Ama eğer bunları ve takvimdeki her bir günün hikayesini merak ediyorsanız, hepsi bu kitapta var...
Bilmemek değil öğrenmemek ayıp, demişler!
(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı