Yeşil kitabını 22 kişi satın aldı!

Yeşil

Yayınevi : Timaş Yayınları
Yazar : Cemalettin Emeç - Murat Yıldırım
Kategori : Siyaset Bilimi
Basım tarihi:Mayıs 2009 / 1. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :224
Kağıt:-
Ebat:13.5x19.5
ISBN:9789752639935
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 11.50 + %8 KDV = 12.5 TL
Kültür TV fiyatı 10.00 TL

 

 

Mahmut Yıldırım...
1974 yılında katıldığı Kıbrıs Barış Harekâtı'ndan sonra MİT'ten gelen davet mektubuyla istihbarat dünyasına adım atar. Yıllarca Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde terör örgütleriyle yapılan mücadelede ismini duyurur. 1996 yılında, MİT tarafından Abdullah Öcalan'a suikast düzenlemek üzere Suriye'ye gönderilir. Yurt içinde ve yurt dışında yüzlerce gizli operasyona katılır. Kasım 1996'da ortadan kaybolur. O günden sonra kendisinden haber alınamaz.
Yeşil...
1996 yılında öldüğü iddia edilir ve derin devlet tartışmalarının başladığı günlerde kanun dışı birçok olayın faili olarak gösterilir. Binbaşı Ahmet Cem Erveser'in öldürülmesi, Ömer Lütfi Topal'ın kaçırılması, Kürt Yazar Musa Anter'in infazı, haraç çeteleriyle bağlantıları, Gazi Mahallesindeki saldırılar...Murat Yıldırım...
Mahmut Yıldırım'ın oğlu. Yeşil'in bugüne kadar anlatmadığı olayların perde arkasını, babasına iftira atıldığını ispatlamak için yazmaya başladı. Yıldırım'ın kaleminden çıkan satırlar; Ahmet Cem Ersever'den Mehmet Ağar'a, Korkut Eken'den Abdullah Çatlı'ya, derin devlet hakkında bilinenleri farklı bir bakış açısıyla gözler önüne seriyor.
(Tanıtım bülteninden)

ATV Ana Haber

 

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar

hakan önen
01-10-2009
Kitap çıktı hemen okudum..Objektiflikten uzak olmasına rağmen önemli bir kitap..Devlet kontrolünde kimi kişiler nasıl kullanılmış,hukuk dışına nasıl çıkılmış,karanlık bir dönem,çiller ağar kliğinin estirdiği devlet terörü..Hepsi bu kitapta satır ralarında..okuyun bu kitabı öznel de olsa bir dönemin figuranının acımasızlığını anlayın..

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı