Hamilelik, Doğum ve Bebek Bakım Kitabı - Ek Bllgilerle Güncellenmiş 2. Baskı

Yayınevi : Klan Yayınevi
Yazar : Ayşe Öner
Kategori : Başvuru Kitapları
Basım tarihi:2008 / 1. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :328
Kağıt:-
Ebat:16.5x24
ISBN:9789756388846
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 33.12 + %8 KDV = 36 TL
Kültür TV fiyatı 28.80 TL

 

 

Hamilelik hazırlığı - hamilelik - bebek odası hazırlığı - hamilelikte beslenme - hamilelikte cinsellik - nefes egzersizleri - hamile egzersizleri - hastaneye hazırlık - doğum - doğum sonrası beslenme - loğusalık - doğum sonrası egzersizleri - bebek masajı - bebek egzersizleri - yenidoğanın özellikleri - emzirme - aşılar - hastalıklar - seyahat - ağlama - uyku düzeni - günlük bakım - gaz sorunu - alt değiştirme - banyo - tırnak kesimi - kardeşler - oyun ve arkadaşlar - emekleme ve yürüme - evde alınacak güvenlik önlemleri - ilk yardım - ve diğer konular...
Hamilelik, Doğum ve Bebek Bakım Kitabı, uzun yıllar boyunca yüzerce anne adayına hamileliği, doğumu ve bebek bakımını öğreten Ayşe Öner'in bilgi birikimlerinin bir sonucudur. Ülkemiz şartlarına uygun olarak hazırlanmış ama dünya çapındaki en güncel bilgilerle zenginleştirilmiş bu eser anne ve baba adaylarının baş ucu kitabı olacaktır. Aynı zamanda Gülben Ergen, Leyla Alaton, Tuğba Erbil gibi ünlülere hamilelik ve bebek bakımı eğitimi vermiş ve doğum koçluğu yapmış olan Ayşe Öner, en güncel bilgilerle yenilenmiş ve genişletilmiş olan eserinde, anne adaylarının her konuda aklına gelebilecek sorulara ışık tutmakta, onları bir çocuk sahibi olma mucizesini kendilerine büyük bir güvenle tadabilecekleri bilgileri sunmaktadır.
Hamilelik, Doğum ve Bebek Bakım Kitabı, hamilelik öncesinden başlayarak çocuğunuz bir yaşına gelinceye kadar sizin ve bebeğinizin ihtiyaç duyacağını her tür bilgiyi içermektedir.
Ayşe Öner, 1976 yılında Ankara Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik Bölümü'nden mezun olduktan sonra Nöroşurirji hemşiresi olarak çalışmıştır. 1978-1985 yılları arasında İstanbul Alman Hastanesi, Kadın Doğum Departmanı'nda bebek odası sorumlusu olarak görev almıştır. Doğum bölümünde edindiği deneyimler, kadınların hamileliğe hazırlanmasının ne kadar önemli olduğunu anlamasını sağlamış ve bu amaçla araştırmalarına ve eğitimlerine başlamıştır. 1989 yılında İstanbul International Hospital bünyesinde, Kadın Doğum Bölümü'nün desteği ile Ante-Natal sınıfı oluşturarak anne ve baba adaylarını eğitmeye başlamıştır. 1995 yılından itibaren çalışmalarını HEM'de (Hamile Eğitim Merkezi) sürdüren Ayşe Öner, 1997 yılı itibariyle kendi adıyla kurduğu Ayşe Öner Hamile Rehberlik Kursları'nda anne ve baba adaylarını hamilelik, doğum ve bebek bakımına hazırlayan eğitimlerini günümüze kadar sürdürmektedir.
(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı