Türkiye’de Din Anlayışında Değişim Süreci

Yayınevi : Kökler Yayınları
Yazar : Hasan Onat
Kategori : Araştırma-İnceleme
Basım tarihi:Mayıs 2009 / 2. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :254
Kağıt:-
Ebat:14x21
ISBN:9786058927506
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 13.80 + %8 KDV = 15 TL
Kültür TV fiyatı 12.00 TL

 

 

Türkiye'nin din-siyaset ilişkisi, din-hukuk ilişkisi, demokrasi, laiklik ve benzeri konularda karşı karşıya kaldığı, odağında dinin yer aldığı gerilimden çıkabilmesi için, öncelikle doğru bilginin devreye sokulması gerekmektedir. Doğru bilgiyle ve bilimsel yöntemle hareket edilmeden hiçbir soruna sağlıklı, kalıcı çözüm üretmek mümkün değildir. Doğru bilgi insanı özgürleştirir. Sorunları çözme noktasında özgürlük bilinci yüksek insanlar irade gösterebilir.
Din konusunda doğru bilgi sahibi olan kişi, her şeyden önce insan gerçeğini, evreni, olay ve olguları daha doğru anlama imkanına sahip olabilir. Dini bilmek mutlaka dindar olmayı gerektirmez; dindarlık, bireysel bir tercihtir. Sağlıklı dindarlık ancak din konusunda doğru bilgi sahibi olmakla mümkün olabilir.
Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı hiçbir sorun çözümsüz değildir. Türkiye, bütün sorunlarını kendi iç dinamikleri ile çözebilecek güce ve imkana sahiptir. Türk milletinin tekrar özne millet haline gelebilmesi, özellikle dinle ilgili sorunlarını bilimsel yöntemle ve kalıcı olarak çözmesine bağlıdır.
(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı