Fotoğrafta Pratik Kompozisyon

Yayınevi : Say Yayınları
Yazar : Faruk Akbaş
Kategori : Fotoğraf
Basım tarihi:Haziran 2009 / 1. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :256
Kağıt:-
ISBN:9789754687071
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 23.00 + %8 KDV = 25 TL
Kültür TV fiyatı 20.00 TL

 

 

Komposizyon, özellikle Fotoğraf sanatında çok önemli ve içi doldurulması zor bir konu. Kompozisyonu, 'zihindeki imgenin fotoğraf makinesi aracılığıyla kâğıda aktarılması' olarak tanımlayabiliriz. Ancak bu imgenin, imge aracılığıyla ifade edilmek istenen şeyin doğasına da uygun olması; çerçeve, leke düzenlemesi, ışık ve malzeme bilgisiyle desteklenmesi gerekiyor. 'Üslup'tan bağımsız bir kompozisyon düşünülebilir mi? Başlı başına bir sanat sayılmadığında ve yalnızca sanatın özgün bir dalı olarak kabul edildiğinde bile, fotoğraf çekiminde önemli olanın deklanşöre zamanında basmak olmadığını, fotoğrafın oluşabilmesi için pek çok öğenin doğru biçimde ve zamanda bir araya gelmesi gerektiğini biliriz.
Fotoğraf sanatçısı Faruk Akbaş'ın gerçekleştirdiği bu çalışma, Fotoğraf'ın oluşabilmesinde 'Kompozisyon'un ne denli önemli olduğunu uzun betimlemelere girişmeden ve tekniğin ayrıntısında kaybolmadan, tüm esaslarıyla ortaya koyuyor. Fotoğraf çekiminde 'Kompozisyon' bilgisine ihtiyaç duyan amatör ya da profesyonel, tüm fotoğrafçıların yararlanabileceği ve her zaman elinizin altında olacak güncel bir kaynak.
1. Baskısı kısa zamanda tükenen 'Fotoğrafta Pratik Kompozisyon' kitabının yeni baskısının da aynı ilgiyle karşılanacağına inanıyoruz.
(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı