8051 Mikrodenetleyici Uygulamaları kitabını 21 kişi satın aldı!

8051 Mikrodenetleyici Uygulamaları

Yayınevi : Papatya Yayıncılık
Yazar : Murat Çakıroğlu - Cüneyt Bayılmış - Ahmet Turan Özcerit
Kategori : Yazılım
Basım tarihi:Ekim 2005 / 1. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :416
Kağıt:2. Hamur
Ebat:18.5x24
ISBN:9789756797648
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 27.60 + %8 KDV = 30 TL
Kültür TV fiyatı 27.00 TL

 

 

Mikrodenetleyiciler endüstriyel uygulamaların vazgeçilmez unsurlarından birisidir; hemen hemen her alanda, evimizdeki çamaşır makinasından fabrika ortamlarındaki üretim otomasyonuna kadar birçok alanda uygulama bulmaktadır. Mikrodenetleyiciler 'elektronik, elektrik, bilgisayar ve endüstri mühendisliğini ilgilendiren temel konulardan birisidir' denilebilir.
Bu kitapta endüstriyel uygulamalarda vazgeçilmez bir mikrodenetleyici olan 8051 (mimari yapısı) ve onun C programlama diliyle programlanması ele alınmıştır. Bolca örnekler verilerek konuların özümsenmesi arttırılmış ve değişik uygulamalarla 8051'in nasıl programlanacağı gösterilmiştir.
Ayrıca kitap ile birlikte verilen CD'de projelere ait kaynak dosyalar ve uygulamaları geliştirmek üzere deneme sürümleri verilen yazılım araçlarını bulabilirsiniz; bu, hem endüstriyel tasarım yapanlar hem de eğitmenler için büyük kolaylık sağlayacaktır.
Kitap, onbir bölümden oluşmaktadır; ilk yedi bölüm 8051 mikrodenetleyicisinin mimari yapısı ve programlanması konularını içerirken, diğer bölümlerde uygulamaya yönelik değişik örnekler verilmiştir. 8051'de kullanılan adresleme modları ve assembly dili de özellikle ele alınmıştır.
Bu kitap hem endüstriyel tasarımcılar için bir başvuru kaynağı hem de elektronik, elektrik, bilgisayar ve endüstri mühendisliği öğretiminde bir ders kitabı niteliğindedir. Ayrıca, üniversitelerin 'mikroişlemciler ve assembly dili' adlı dersler için yararlı bir kaynak niteliğindedir.
(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı