Kabe`nin Sırrı - DVD Hediyeli

Yayınevi : Sınır Ötesi Yayınları
Yazar : Erdem Çetinkaya
Kategori : Araştırma-İnceleme
Basım tarihi:Ağustos 2009 / 4. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :160
Kağıt:2. Hamur
ISBN:978-975-8312-47-4
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 16.56 + %8 KDV = 18 TL
Kültür TV fiyatı 14.40 TL

 

 

Albert Einstein; "Tanrı zar atmaz" Galileo da; "Doğanın büyük kitabı yalnız onun yazıldığı dili bilenler tarafından okunabilir" diyor. Varoluşun sırlarını okumanın birçok dili ve yöntemi vardır. Bu dili okuyabilmemizi sağlayan unsurlardan biri de "Altın Oran"dır.
Altın Oran: 1,618... Matematik, bilim ve sanatın mükemmellik ölçüsü. İnsan vücudundan bitkilerin yaprak dizilimine, bir örümceğin ağından denizdeki natuliusa kadar dünyanın her noktasına hükmeden, hayatımızın her noktasında görülen matematik mucizesi Altın Oran.
Dünya'nın Altın Oran noktası neresidir?
Milyarlarca müslümanın ona yöneldiği, İslam'ın çekim merkezi, eski toplumlardan beri kutsal sayılan Mekke şehri Dünya'nın Altın Oran noktasında bulunmaktadır. "Kabe'nin Sırrı" kitabı bilimsel bir gerçekliğin keşfidir.
Bu çalışmada bilimsel kanıtlarıyla Mekke ve Kabe'nin Dünya üzerindeki harikulade konumuna, Kur'an-ı Kerim'de yer alan, tesadüfle açıklanması imkansız Altın Oran mucizesi'ne Fibonacci Dizilimi ile yaratılışın yepyeni bir bakış açısı ile yorumlanmasına, Altın hat bölgesinde Dünya'nın üzerine nakşedilmiş ibadet eden insan siluetine ve ilk kez ortaya çıkan gizemlere şahit olacaksınız.
Mekke'den başlayıp Kudüs'ten geçen ve istanbul'da noktalanan Dünya'nın Altın Hat'tı. Mekke, İslamiyet'ten önce ve sonrasında yüzyıllardır insanları kendisine çeken bir merkez.
Kudüs, semavi dinlerin başlangıç noktası, Müslümanlar, Hıristiyanlar ve Musevilerin kutsal toprağı.
İstanbul, yüzyıllardır dünyanın incisi, fetihle müjdelenen şehir. Dünyaya yön veren Bizans ve Osmanlı imparatorluklarının baş şehri. Ve Altın Çağ'ın merkez şehri.
Kur'an-ı Kerim'de ve Mekke'de Altın Oran, Dünya üzerindeki Altın Hat ve Altın Siluet mucizeleri, evrene bambaşka bir gözle bakma fırsatı sağlayacak.
(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar

Yasin Tan
23-08-2009
Bence Erdem Çetinkaya muhteşem bir eser çıkarmış. İçinde sadece Mekke değil pek çok konu hakkında yeni keşfedilmiş mucizeler var. Kİtap çıkalı bir gün oldu. Ama şimdiden ortalık karıştı. Ana haberlerde izledim Ve bilimadamları tasdik ediyordu... Çok ilginç çok...

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı