Batı’da Siyasal Düşünceler Tarihi - II kitabını 12 kişi satın aldı!

Batı’da Siyasal Düşünceler Tarihi - II

Yayınevi : İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları
Yazar : Mete Tunçay
Kategori : Tarih Felsefesi
Basım tarihi:Nisan 2005 / 2. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :664
Kağıt:2. Hamur
Ebat:16x23
ISBN:975-6857-26-9
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 31.28 + %8 KDV = 34 TL
Kültür TV fiyatı 27.20 TL

 

 

Mete Hocamızın yıllardır aranan derlemesi Batı'da Siyasal Düşünceler Tarihi, yeniden ve gözden geçirilmiş olarak Bilgi Üniversitesi Yayınları tarafından yayımlanıyor

Mete Hocamızın yıllardır aranan derlemesi Batı'da Siyasal Düşünceler Tarihi, yeniden ve gözden geçirilmiş olarak Bilgi Üniversitesi Yayınları tarafından yayımlanıyor. Yeni Çağ'ın en önemli düşünürlerinin seçme eserleri ve yaşamları hakkındaki bilgileri derleyen Mete Tunçay'ın çalışması, Batı'ya yönelmiş çağdaş Türkiye'yi anlamak için kapsamlı bir başvuru kaynağı.

Ütopya'nın yaratıcısı Thomas More'dan, 'terörün hizmetkârı' olarak ölüme gönderilen Robespiere'e kadar 19 düşünürün, devlet, iktidar, halk, demokrasi, yaşam-ölüm, iyilik-kötülük ve evrensel günahlar hakkındaki düşünceleri, dünya tarihine kattıkları açısından hiç şüphe yok ki değerlerini hâlâ koruyor.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları, Yeni Çağ düşünürlerinden seçmeleri içeren bu kitaptan sonra, günümüze kadar gelen düşünürlerin okuma parçalarının yeralacağı üçüncü kitap ile ardından İlk ve Orta Çağ düşünürlerini kapsayan birinci kitabı da yayımlayacaktır.
(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı