Bölünme

Yayınevi : Cinius Yayınları
Yazar : Müge Serin Öztürk
Kategori : Roman
Basım tarihi:Eylül 2009 / 1. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :284
Kağıt:2. Hamur
ISBN:9786055618100
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 17.48 + %8 KDV = 19 TL
Kültür TV fiyatı 15.20 TL

 

 

Tüm yaşantımız boyunca düşüncelerimizi, hareketlerimizi yöneten beynimiz... Günün birinde vücudunuz beyninizden bağımsız hareket etmeye başlarsa... Babasının zoruyla evlendirilen genç kadın, koca dayağından kurtulabilmek için iki çocuğunu da alarak o çok sevdiği güneşli memleketi Muğla'dan kaçıp Ankara'ya yerleşmişti. Başlarına gelecek en kötü şeyin babasının kendilerini bulması olduğunu düşünen delikanlı çok yanılıyordu. Kendindeki acayipliğin farkına vardığında, olacakları durdurmak için belki de çok geç kalmıştı... Bedeni kendi kontrolü dışında hareket etmeye başladığında çektiği acı tarif edilemezdi. Kolları, bacakları verdiği emirleri dinlemiyor, kontrolsüz ağzından çıkan sözcükler yüzünden dehşete kapılıyordu... Kendisinde bir gariplik olduğunu anlamıştı. Farklıydı. Bir insan mıydı? Yoksa başka bir şey mi? Çevresindekilerin söylediği her açıklamayı kabul etmeye hazırdı. Şimdi de karşısındaki bu adam ona aklından bile geçirmediği bir şeyden bahsediyordu...
(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar

Mehmet Ali Özkan
30-10-2009
Bu kitap için söylenecek tek bir şey var mükemmel. Bir kitap bu kadar mı sürükleyici olur. Hem kendimi yeniden öğrencilik günlerimde olduğumu hissettirdi. Hem de bu garip durumla heyecanlandırdı. Ve bence neden olmasın. Belki de böyle bir durum yaşandı ama biz öğrenemedik hiç. Bu arada sözü geçen okul galiba Ankara Aydınlık evler lisesi. Kitapta yazılan boksör lakaplı bir müdürümüz bile vardı. Bu da beni şaşırttı. Gerçi müdürün adı farklıydı ama. Sanki ondan bahsedilmiş gibiydi. Tabii bazı değişiklikler var. Çok güzel bir kitap. Mutlaka okuyun.

Arzu Eralp
26-10-2009
Okurken yaşıyorsunuz sanki. Gerçekten güzel bir kitap. Kitabın neredeyse her anında heyecan dorukta. Ama özellikle orta sayfalara doğru heyecan iyice tırmanıyor. Kitap tanıtımda yazan kelimelerin etkileyiciliği bu sayfalardan itibaren kendini gösteriyor. Çok farklı bir konu. Keyif alarak okudum. Vücudun beyinden farklı hareket ettiği anlatılan sahnelerde ürperdim. Filmi bile çekilebilecek güzel bir kitap.

Hande Çubuk
20-10-2009
Nefis bir kurgusu olan çarpıcı bir kitap.Uzun bir süre ben de Koray'ın çift kişilikli olduğunu düşündüm. Benim için sürpriz bir son oldu.

Hasan Gürhan
17-10-2009
Yazarın bu yeni kitabında ülkemizin acı bir gerçeği aile içi şiddet anlatılıyor gibi ilk başlarda. Ama sonra bunun bir delikanlı üzerindeki etkilerini görüyoruz. Bu konuyu alıp mistik bir tarzda süslemesini çok iyi başarmış yazarımız. Uzun bir süre bu ilginç olay nedir diye insanı düşündürüyor. Çok sürükleyici bir kitap. Olabilecek bir sona bağlandığında şaşırıp kalıyorsunuz. Amerikan filmlerini hiç aratmayan bir tarz ve üslupla yazmış. Şahsen ben etkilendim. Tavsiye ederim.

Ayten Şimşek
09-10-2009
Tuhaf kitapları çok seviyorum. Ve bence bu kitap da yeterince tuhaf. Günümüzde maalesef olan olaylar yüzünden şiddete maruz kalmış bir çocuğun başına gelen garip olaylar zinciri. Güzel ve etkileyici bir kitap. Tavsiye ederim.

Sabiha Atlı
09-10-2009
Gerçekten ilginç bir kitap. Koray aile içi şiddet sonucu psikolojik sorunları olan bir çocuk. Kitabı okurken başına gelen şeyler yüzünden bir süre o garip olayların olduğunu düşündürüyor insana. Oldukça uzun bir süre bu çocuğun problemi ne dedirtiyor. Gerçekler ortaya çıktığında şaşırıp kaldım. Acaba hakikaten böyle bir şey olabilir mi? Böyle bir vakaa görülmüş mü? Ben bu soruya cevap veremedim.

Saadet Selim
06-11-2009
VÜCUDUNUZ BEYNİNİZDEN BAĞIMSIZ HAREKET EDERSE Nefis bir konu, entresan bir kitap. İnanılmaz güzel ve değişik kurgusuyla kitap çok başarılı. Sürekli artan bir heyecanla okudum. Ve ortalarına geldiğimde kitap tanıtımında anlatılan sayfalar...İnanılmaz güzeldi. Koray ve annesi babası tarafından sürekli eziyet gören bir çocuk. İlerleyen yaşlarında babasından bile kötü bir insana dönüşmeye başlayan Koray içinde bir ses duymaya başlar. Bu ses onun yaptığı kötülüklere engel olmaya çalışmaktadır. Koray önceleri korksa da zamanla bu sesin konuşmaktan başka bir şey yapamadığını algılar. Ama ses sanki Koray'ın içinde yaşayan bir başkası gibidir. Aynı beden de iki insan gibi. Koray sesin kendi bölünmüş benliği olduğunu düşünmektedir. Kimi zaman Koray uyuduğunda bedeni kullanan ses de aynı şeyi düşünmektedir. Ama bir doktora gidip deli damgası yemekten korkan Koray sırrını herkesten saklamaya çalışmaktadır. Bu arada ses de Koray uyanık olduğunda bile bedeni ele geçirmenin yollarını araştımaktadır. Ama bunu nasıl yapacağını bilemez. Sürprizlerle dolu şaşırtıcı bir kitap. Mutlaka okuyun.

Aynur Kaya
05-10-2009
Çok değişik ve acaip bir konu, yalın bir anlatım. Konular ilerledikçe ne olacağını merak ediyorsunuz. Bu konu yazarımızın aklına nasıl geldi. Çok merak ediyorum. Aslında bazı yazarların böyle bir hayal gücüne sahip olması beni hep şaşırtmıştır. Mutlaka okuyun.

Emel Adsız
02-12-2009
Nefis bir kitap. Sürükleyici akıcı. Kurgu bir şahane. Konu çok değişik. İlk etapda psikolojik bir kitap gibi geliyor insana ama çok farklı bir meseleye dönüşüyor. Yazar yeni değil de eski bir yazar olsaydı bu kitap kesinlikle çok satanlar listesinde haftalarca kalırdı ki bence ilk kitabı da oldukça hoştu.

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı