Dünyanın İlk Günü kitabını 22 kişi satın aldı!

Dünyanın İlk Günü

Yayınevi : Epsilon Yayınevi
Yazar : Beyazıt Akman
Kategori : Tarihi Roman
Basım tarihi:Ekim 2009 / 1. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :624
Kağıt:2. Hamur
Ebat:13.5x21
ISBN: 9789944821964
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 23.00 + %8 KDV = 25 TL
Kültür TV fiyatı 20.00 TL

 

 

On beşinci yüzyılda, 19 yaşındaki genç sultan, bütün dünyanın kaderini değiştirmek üzereydi...
Doğu Roma'nın merkezi Konstantinopol'den kaçırılan Alexander, yaşayabilmek için çocukluk aşkından ayrılmak zorunda kalır. Aşkına tekrar kavuşmaya söz veren Alexander, doğduğu topraklara hiç beklenmedik bir şekilde geri dönecektir. Aradığı adaleti başka topraklarda bulmuş ama ilk aşkını hiç unutmamış bir yeniçeri olarak... Aynı tarihlerde ve aynı coğrafyada, kaybettiği sevgili eşinin yasıyla birlikte elçiden çok seyyah olup çıkan İtalyan Alberti Balbi ise el yazması eserler kopyalayıp çoğaltan Müslüman bir kıza, Nilüfer'e vurulur. Alberti'nin, adeta eski aşkının ve yasının doğal bir uzantısına dönüşen bu imkânsız aşkı satır satır döktüğü gizli defteri, gittikçe tarihin en önemli tanıklarından birine dönüşecektir. Zira aynı dönemde, 19 yaşındaki bir sultan, genç Mehmet, sadece Alexander ve Alberti'nin değil, bütün dünyanın kaderini değiştirecek bir olayı, İstanbul'un fethini gerçekleştirmek üzeredir...
Amerika'da yaşayan genç akademisyen Beyazıt Akman'ın üniversite kütüphanelerindeki kaynaklarla birlikte yerli ve yabancı yüzü aşkın eseri inceleyerek beş yıllık bir araştırmanın ardından yazmaya başladığı İmparatorluk, göz kamaştırıcı bu epikle açılıyor. Manisa'dan başlayıp İtalya'ya kadar uzanan, Gütenberg'den Bellini'ye değin pek çok tarihi simayı bir araya getiren roman, Hıristiyan-Müslüman ilişkilerine ve Doğu-Batı ikilemine dair birçok şeyi yerinden sarsacak. Şövalyelerle yeniçeriler arasındaki çarpışmalar, nakkaşlarla Venedikli ressamlar arasındaki diyaloglar ve kültürlerle yürekler arasındaki gelgitlerle bezeli bu uzun soluklu aşk ve savaş romanı; çok uzun zamandır eksikliği hissedilen renkli ve görkemli bir imparatorluk panaroması sunuyor. Alexander'ın aşkını, Alberti'nin hüznünü ve Mehmet'in azmini film izlercesine, bir solukta okuyacak, bir daha unutamayacaksınız.
İmparatorluk, Dünyanın İlk Günü'yle başlıyor...
(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar

can tarakçıoğlu
30-10-2009
ne sıkıcısı Sami kardeş, tam bir film tadında ilerliyor,bölümler sanki film sahneleri gibi de denilebilir

Sami
29-10-2009
anlatımı sıkıcı değil dimi , okuyan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim...

Bestami Kaplan
28-03-2010
26 yaşındayım ve sanırım beni bu kadar etkileyen bir kitap daha olmamıştır.. en kısa zamanda edinin bence.. Hiç vakit kaybetmeyin.. 2 gece de bitirdim..

can tarakçıoğlu
27-10-2009
ben bugün başladım,süper gidiyor.

Deniz Varlıker
25-10-2009
İlk sayfalarından itibaren kitaba vuruldum. Çok başarılı ve çok şaşırtıcı. Ne zamandır okuduğum en çarpıcı roman.

Su Aslanoglu
18-01-2010
kesinlikle tavsiye ederim

Mustafa Aksoy
13-12-2010
Harika bir üslupla yazılmış tarihi bir roman. Herkese tavsiye ederim.

Fatoş
12-11-2009
Kesinlikle çok akıcı bir üslupla ve sadelikle yazılmış.Kitabı okuduğunuz sürede zaman zaman gözlerinizin dolmasına engel olamıyorsunuz ve turistik gezi yapacak kadar özgür olduğumuz İstanbulda dolaşırken bir başka bakıyorsunuz şehre.Ve soruyorsunuz kendinize...uzaktan seyrettiğim bu şehirde nasıl hayatlar yaşanmış diye.Yazar,öyle yerlerden yakalıyor ki sizi hazırlıksız bir yürek çarpıntısı yaşıyorsunuz.Ve onlar bir bir gözünüzün önünde can buluyor,siz bir fethin kaderini onlarla birlikte yaşıyorsunuz.Fatih oluyorsunuz,ulubatlı oluyorsunuz,ak şemsettin,molla gürani oluyorsunuz...ve bittiğinde göz yaşlarınız eşliğinde büyük bir gururla kitaba bakıp uzun uzun nefes alma ihtiyacı duyuyorsunuz...Okuyun ve her satır arasında o mutluluğu,gururu yaşayın...pişman olmayacaksınız inanın.

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı