Kltr TV | Hemen Her Şeyin Kısa Tarihi | Kitap detaylar

Hemen Her Şeyin Kısa Tarihi kitabn 10 kii satn ald!

Hemen Her Şeyin Kısa Tarihi

Yaynevi : Boyner Yayınları
Yazar : Bill Bryson
evirmen :Handan Balkara
Kategori : Bilim Tarihi
Basm tarihi:Ocak 2009 / 1. Bask
Kapak : Ciltli
Sayfa says :528
Kat:2. Hamur
Ebat:22X28.5
ISBN:9789757004462
Dil : Türkçe
Etiket fiyat : 33.58 + %8 KDV = 36.5 TL
Kltr TV fiyat 29.20 TL

 

 

Bill Bryson, dünyanın en sevilen ve eserleri satış rekorları kıran yazarları arasındadır. Tüm dünyada uzun süredir en çok satanlar listesinden inmeyen Hemen Her Şeyin Kısa Bir Tarihi'nde yazar, bilimin yanıtlamaya çalıştığı en ilginç ve önemli soruların peşinde eşi görülmemiş bir yolculuğa çıkıyor. Öğrenmeye doymayan bu meraklı yazar, Büyük Patlama(Big Bang)'dan uygarlığın doğuşuna kadar evrende meydana gelmiş olan her şeyi anlattığı olağanüstü etkileyicilikteki kitabında 'hiç olduğumuz bir noktadan bir şey olduğumuz bir noktaya nasıl geldiğimizi, sonra o şeyin bir kısmının nasıl olup da bize dönüştüğünü ve o zamandan bu yana neler olup bittiğini' anlatma cesareti göstererek son derece zorlu ve cesaret isteyen bir işe kalkışıyor.
Bu amaca ulaşmayı kafasına koyan Bill Bryson, kendini dünyanın yaşayan ve yaşamayan en değerli bilim adamlarının rehberliğine teslim ediyor. Jeoloji, kimya, paleontoloji, astronomi ve parçacık fiziği gibi konuları, öğrenciliğinde fen derslerinden fena halde sıkılan (ya da ödü patlayan), kendisi gibi insanlar için anlaşılabilir kılmanın bir yolunu bulabileceğine inanıyor. Yalnızca ne bildiğimizi değil, bunları nasıl bildiğimizi de öğrenmek istiyor: Yerin binlerce kilometre altında, arzın merkezinde ne olduğunu nasıl biliyoruz? Evrenin boyutlarını ve özelliklerini ya da bir karadeliğin ne olduğunu nasıl öğrenebildik? 600 milyon yıl önce kıtaların nerede olduğunu nasıl keşfettik? Bir insan bu gibi şeylerin sırrına nasıl varabildi?
Bill Bryson, uzay ve zamanda yaptığı yolculuklarda, aklındaki zor soruları yöneltebileceği bir sürü olağanüstü insanın yanısıra son derece ilginç, eksantrik ve hırslı şahsiyetlerle de karşılaşıyor. Onlarla beraber , insanlığın bilgi âleminde bazen son derece derin, bazen komik, ama her zaman son derece anlaşılır ve eğlendirici bir maceraya atılıyor ve bu macerayı ancak kendi kaleminden çıkabilecek müthiş bir akıcılıkla yorumluyor.
Bu kitabı okuduğunuzda bilimin hiç bu kadar sürükleyici, üstünde yaşadığımız dünyanın hiç bu kadar ilginç ve keyifli olmadığını fark edeceksiniz.
(Tantm blteninden)

Bu kitaba video yklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin ok satanlar


Bu kategorinin ilgi grenleri


Bu kitab alanlar bunlar da ald