Kltr TV | Asimetrik Savaş ve Provokasyon Süreci | Kitap detaylar

 

Asimetrik Savaş ve Provokasyon Süreci

Yaynevi : Gökkuşağı Yayınları
Yazar : Ahmet Akif Mücek
Kategori : Siyaset Bilimi
Basm tarihi:Şubat 2010 / 1. Bask
Kapak : Karton
Sayfa says :330
Kat:İthal kağıt
ISBN:9786055603021
Dil : Türkçe
Etiket fiyat : 13.80 + %8 KDV = 15 TL
Kltr TV fiyat 12.00 TL

 

 

Asimetrik savaş'tan, emasya'ya, kozmik oda'lardan ergenekon'a...
Amerika'nın 'Ayaklanmaları Bastırma Stratejisi' CIA'nın 1950'lerden itibaren, yürüttüğü 'istikrarsrzlaştırma operasyonları'nın manifestosuydu. Dünyanın bir çok bölgesinde yürütülen 'özel savaş', Türkiye'nin de emperyalizme bağımlılığının pekiştirilmesinde dönemsel iniş çıkışlarla birlikte, büyük rol oynadı.
ABD/NATO ve AB çevrelerinden gelen yoğun "demokratikleşme" baskısı Türkiye'nin 86 yıldır üzerinde durduğu köşe taşlarının ortadan kaldırılmasını içermektedir. Bu değişim isteğinin gerçekten demokratik bir sürecin ana unsurlarını içermediği, Türkiye'ye biçtikleri misyon ve AKP Hükümeti'nin güvenlikle ilgili yapmış olduğu, yasal düzenlemeleriyle, pekala bilinmektedir..
Türkiye'deki 'açılım süreci'nin gerçek içeriği, mevcut paradigma ve kontrol mekanizmalarının restore edilip, yeni bir iç güvenlik stratejisi'ne geçişin sağlanmasıdır. Yapılmak istenen, askerin kışlaya iteklenip, politik müdahalelerden vazgeçirilmesi 'görüntüsü" ve yaratılan bu yanılsama üzerinden kontrgerillanın aklanarak, yeni bir meşruiyet temelinde insiyatifinin arttırılmasıdır. Koparılan bunca gürültünün ve yapılan demokratikleşme demagojilerinin altında yatan sadece budur.
(Tantm blteninden)

Bu kitaba video yklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin ok satanlar


Bu kategorinin ilgi grenleri


Bu kitab alanlar bunlar da ald