Kltr TV | Kısaca Felsefe | Kitap detaylar

 

Kısaca Felsefe

Yaynevi : Pharmakon Kitap
Yazar : Kurtuluş Dinçer
Kategori : Felsefe
Basm tarihi:Mart 2010 / 1. Bask
Kapak : Karton
Sayfa says :270
Kat:İthal kağıt
ISBN:978-605-60435-5-0
Dil : Türkçe
Etiket fiyat : 14.72 + %8 KDV = 16 TL
Kltr TV fiyat 12.80 TL

 

 

Felsefe, Heidegger ile ardıllarının dediği gibi, 'yolda olmak', 'düşünme uğraşında yolda olmak' ise bu yolu yürümek için iyi bir başlangıç noktasına gereksinim var demektir. Felsefe kulvarının zorlu parkurlarını adımlamaya başlayan 'felsefe öğrencisi', rotasını iyi belirlemek, yanlış yollara sapıp oyalanmamak için usta bir 'yol gösterici'ye ihtiyaç duyar.
İşte, elinizdeki kitap bu gereksinimi karşılamak için biçilmiş kaftan. Kurtuluş Dinçer, Kısaca Felsefe'de varlık, bilgi, değer felsefelerinden tarih, siyaset, hukuk felsefelerine; mantık, etik ve estetikten bilim, sanat, dil ve insan felsefelerine uzanan geniş bir çerçeve içerisinde, ele aldığı konunun özünü ortaya çıkaran bir anlatımla 'felsefece düşünmenin tarihi' için uygun bir çatı kuruyor. Bunu da hiç dallandırıp budaklandırmadan yalın, duru bir felsefe diliyle gerçekleştiriyor.
Kısaca Felsefe özünde 'meslekten olmayan okuru felsefenin kimi sorun alanlarıyla tanıştırmayı amaçlayan bir ‘buluşma/buluşturma kitabı''. Bölüm sonlarında yer alan tadımlık 'okumalık'ları ve oylumlu sözlüğüyle felsefeye yeni başlayanlar için anahtar görevi gören bir kitap bu.
(Tantm blteninden)

Bu kitaba video yklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin ok satanlar


Bu kategorinin ilgi grenleri


Bu kitab alanlar bunlar da ald