Evrenin Çizgi Tarihi

Yayınevi : Derin Yayınları
Yazar : Larry Gonick
Kategori : Genel
Basım tarihi:Mayıs 2010 / 1. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :360
Kağıt:İthal kağıt
ISBN:9786055561000
Dil : Türkçe

 

Satışa çıkınca haberim olsun.

 

Gerçekten çok zevkli, büyüleyici, sıradışı ve tam anlamıyla küresel bir bakış açısına sahip.
Carl Sagan
Larry gonick tarihi zekice ele alıyor.ayrıca, espri anlayışı da çok etkileyici.
Publishers Weekly
Keşke çocuk olsam diyemiycem. Çünkü bu kitap şimdi de çok eğlenceli.
Erdil Yaşaroğlu
Evrenin Çizgi Tarihi, Amerikalı karikatürist, profesör ve matematikçi Larry Gonick tarafından yazılan ve çizilen, evrenin oluşumundan günümüze kadarki tarihini siyah-beyaz karikatürlerle anlatan kitaplar serisidir. Seride yer alan her kitap, dünya tarihinin belli bir dönemini kronolojik sıralamaya sadık kalarak ele almaktadır.
Birinci kitabın ilk bölümünde yapımını henüz tamamlamış olduğu zaman makinesini harekete geçirmek için tarihi bir kitaptan bölümler okurken gördüğümüz ve çizimi Einstein'ı andıran profesör, Gonick'in kendisini temsil etmektedir. Yazar, kitap boyunca devam eden zaman yolculuğunda bilimsel ve antropolojik verilere dayanan tarihsel olayların izini sürer ancak sunum tarzı asla bir ders kitabı gibi değildir.
Gonick, anlatmakta olduğu hikayeleri geçmişe damga vurmuş tarihi kişilikler, kanlı anekdotlar ve sıradışı detaylarla canlandırarak renklendirir. Yazarın ilginç üslubu ve olağanüstü mizah anlayışı neredeyse okumakta olduğumuz kitabın aslında bir tarih kitabı olduğunu tamamen unutturup, sürükleyici bir maceranın anlatıldığı bir çizgi roman okuduğumuzu zannettirecek kadar başarılıdır.
Evrenin Çizgi Tarihi serisi Portekizce, Yunanca ve Lehçe de dahil olmak üzere farklı dillere çevrilmiş ve yayınlandığı günden beri birçok ödül kazanmıştır. Halen New York Üniversitesi, Yale Üniversitesi ve Kolombiya Üniversitesi gibi prestijli üniversitelerde öğrencilere tavsiye edilen veya müfredatta yer alan bu serinin birinci kitabı Büyük Patlama'dan başlayarak İskender'in Hindistan seferiyle sona ermektedir.
(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı