Bağışlama Ve Kozmopolitizm

Yayınevi : Birey Yayıncılık
Yazar : Jacques Derrida
Çevirmen :A. Utku, M.erkan
Kategori : Deneme-İnceleme
Basım tarihi:2005 / 1. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :72
Kağıt:2. Hamur
Ebat:12,5x19,5
ISBN:9789752640313
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 3.68 + %8 KDV = 4 TL
Kültür TV fiyatı 3.20 TL

 

 

Kozmopolitizm ve Bağışlama Üzerine'de, Jacques Derrida, iki ivedi sorunla yüzleşir: mülteci ve sığınma hakları ile konukseverlik etiği arasındaki ihtilaflı gerilimler; ve içinde tarihin kanlı travmalarının bağışlanma talebinde bulunduğu uzlaşım ve genel af ikilemi.
Kitabın başından sonuna kadar Derrida, gerçek bağışlamanın, bağışlanamaz-olanı bağışlamayı içerdiğini öne sürmek için, zorlayıcı örnekler kullanır. Bunlar, göçmenlerin zulüm ve sürgünden kurtaracak bir sığınak arayabilecekleri, heyecanlandırıcı ‘açık kentler' meselesini, geniş ölçüde kamunun dikkatine sunulmuş Güney Afrika'daki Doğruluk ve Uzlaşma Komisyonu'nu ve Fransa ve Cezayir'deki etnik mücadeleyi içerir. Bu sorunlar karşısında Derrida, kozmopolitizm ve bağışlamanın hâlâ olanaklı olup olamadığını sorgular.
Kozmopolitizm ve Bağışlama Üzerine, felsefenin, çağdaş meseleleri anlamamıza nasıl yardım edebileceğine cesur ve keskin bir örnek ve etik bir toplumu oluşturan şeyle ilgilenen herkes için temel okuma niteliğindedir.
Eser, Simon Critchley ve Richard Kearney tarafından yazılan ve bu kitabı oluşturan iki makalenin argümanlarını açık bir biçimde ortaya koyan kısa bir Önsöz'ü de içeriyor. ...
(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı