Her cuma 23:00

 

MEKSİKA SINIRI RUTİNİN DIŞINA TAŞIYOR

ÜLKE’den “Dünyada böyle şeyler de varmış” dedirten dolu dolu bir program; Meksika Sınırı.
“Herkesin Bir Meksika Sınırı Olmalı!” sloganıyla yola çıkan ve ismini Şair Mehmet Efe’nin “Meksika Sınırı” Şiirinden alan programı İsmail Kılıçarslan, Tarık Tufan ve Selahattin Yusuf birlikte hazırlıyor ve sunuyor. Hedef her şeyin özgürce konuşulabildiği, tartışılabildiği “güney”e inebilmek ve gündemi ekrana taşımak yerine kendini gündemini yaratmak.
Cuma akşamları 23:00’te ekrana gelen Meksika Sınırı “kurgusuz, kaygısız ve kusurlu” bir TV şovunun peşinde. Konuşulanı yine aynı rutin ahengi içerisinde değil daha önce anlatılmayan yönleriyle konuşma endişesi taşıyan özgür tartışma platformu Meksika Sınırı ÜLKE'de…
İsmail Kılıçarslan, Tarık Tufan ve Selahattin Yusuf’un birlikte hazırlayıp sunduğu Meksika Sınırı, sanat, edebiyat, popüler kültür, sinema, sosyoloji ve sporun ağırlıklı olarak konuşulduğu bir platform. Özgür bir tartışma ve paylaşım platformu olarak tasarlanan programda her hafta haftanın getirdiği sanat, edebiyat ve popüler kültüre ilişkin tartışmalar konuşulurken, sinema ve spordaki güncel gelişmeler de aktarılıyor.

 

Geri Dön