Yazar Hakkında
Ahmet Yıldız

25 / 07 / 1978 yılında Trabzon'da doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Samsun'da tamamladıktan sonra (1984-1995). 19. Mayıs Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünü kazanarak eğitimime devam ettim (1995-1999).

Dört yıllık eğitim hayatımda sekiz üniversitede yapılan araştırma ve kaynak taramasına gidilerek oluşturulan 'Madde Bağımlılığı ve Gençlik”, 'Rehberliğin Türkiye'de Gelişimi ve Sorunları”, 'Gizli Gerçek Ergenlik” konulu araştırmalar yaparak üniversitede sundum. Yine üniversite yıllarında öğretim üyelerinin tavsiyesiyle 'Sınırsız Güç”, 'Büyük Düşünmenin Büyüsü” konularında seminerler verdim. 'Altı Şapkalı Düşünce”, 'Bellek Eğitimi”, 'Altı Şapkalı Düşünce Tekniği”, 'Duygusal Zeka”, 'Etkili İnsanların Yedi Alışkanlığı” konulu seminerlere teknik destek (sunum) verdim. Üniversite ve hayat okulunda (Altı Şapkalı Düşünme tekniği, Büyük Düşünmenin Büyüsü, Duygusal Zeka, İçinizdeki Devi Uyandırın ve Etkili İnsanlarım Yedi Alışkanlığı vs.) toplam kalite ve insan kaynakları alanında araştırmalar yapma fırsatı buldum.

Şu anda bir öğretim kurumunda Rehberlik ve Psikolojik Danışma Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Öğrencilerime yönelik olarak 'Meslek Seçimi ve Önemi”, 'ÖSS Sınav Sisteminde Taktikler”, '9. Sınıfta Önemli Karar; Alan Seçimi”, 'Okul Başarısı”, 'Hızlı Okuma Teknikleri” konularında seminerle vermekteyim. Öğrencilerimin okul hayatında karşılaştıkları problemlere ve soru işaretlerine cevap bulmalarında yardımcı olmaktayım.